Sepetim EN

CLEANSE PROGRAM

Başlamadan Önce
Programa başlamadan 3-5 gün öncesinde, vücudunun bazik hale gelmesine yardımcı olacak sebzeleri, yeşillikleri öğünlerine eklemende fayda var. Vücudun, program öncesi ne kadar alkali olursa, program esnasındaki toksin atılımı seni en az seviyede rahatsız eder. Eğer çok kahve içiyorsan onu da azaltmanda fayda var. Bu şekilde kafein çekilmesinin yaratabileceği başağrısı minimum seviyede olacaktır.

Mümkünse "Nasıl olsa yakında temizleneceğim, öncesinde kirletebildiğim kadar kirleteyim" psikolojisinden kaçın. Bol bol su iç!
Programa Nasıl Başlıyorum?
Juice Up'ın mucizevi içecekleri sana ulaştığında ilk olarak ürünleri hemen buzdolabına yerleştir.
Sabah teslimatı seçtiysen cleanse programına hemen başlaman gerekiyor. Akşam sevkiyatı ise ertesi sabah başlayabilirsin.
Ürünlerin kapakları içme sırasına göre 1'den 6'ya kadar sıralanmıştır. Eğer ek su siparişin varsa suların ilki güneş, sonuncusu ay resmi ile belirtilmiştir. Ara sular varsa bunların üzerinde su damlası işareti olacaktır.
İçecek sıralamasını kendi tercihine göre değiştirebilirsin, sorun olmaz. Önerilen içme saatleri aşağıdaki şekildedir. Öğün saatlerini kendi gün rutinine göre ayarlayabilirsin. Her juice arasında 2 saat bırakmanda fayda var. Tavsiyemiz mümkünse en geç 23:00'de uyuman olacaktır.


08:30 09:00 11:00 13:00 15:00 17:00 19:00 22:00 23:00


Kutu içinde, senin seçmiş olduğun numaralı mantrayı bulacaksın. Bu mantra zihin-beden-ruh dengeni sağlamaya ve iç huzurunu bulmana yardımcı olacaktır. Tavsiyemiz bu mantrayı sabah ilk uyandığında, bir de akşam uyumadan önce vücut dingin halde iken 10'ar defa kendine tekrarlamandır. Tekrarlamaları ister yüksek sesle ister içinden yapabilirsin.
Program esnasında, çok acıkırsan juice içeriğine uygun atıştırmalıklar yiyebilirsin. Bunlar çiğ sebze, çiğ meyve, çiğ kuruyemiş gibi yiyecekler olabilir. Et ve süt ürünlerinden, işlenmiş gıdalardan, şekerden ve karbonhidrattan uzak durmaya çalışırsan iyi olur.
Atıştırmalıklar, juicing saatlerinin kayması gibi durumlar sakın canını sıkmasın, "programım bozuldu" diye sakın ola üzülme. Bu program esnasında mutsuz olman isteyeceğimiz en son şey. Ne yapıyorsan lütfen keyif alarak yap. Programına devam et, juicing her haliyle hiç juice içmemenden iyidir, dengeyi sağlayacaktır. Kendine ve vücuduna böyle bir iyilik yaptığın için gurur duy ve mutlu ol.
Juicing esnasında kendini kötü hissedersen, etkilerin normal olmadığını düşürsen programı hemen sonlandır. Gerekirse doktoruna danışmanda fayda olabilir.
1 Haftalık Juicing Programı Sırasında Başıma Neler Gelecek ;)
Temizlenme sürecinde hayatında bazı değişiklikler yapman gerekebilir. Özellikle programın ilk günlerinde kendini fazla yormamanda fayda var. Programın başlarında içinden isyan etmek gelse de sonuna kadar dayandığında aldığın ödül tüm bu yaşadıklarına değecek. Yeterki inancını kaybetme.

1.Gün

Ilk gün kendini aç ve biraz yorgun hissedebilirsin. Bu gayet normal olacaktır. Bugün kendini fiziksel olarak fazla zorlamamanda fayda var. Eğer juicing öncesi kahve ve sigara tüketimin varsa juicing esnasında baş ağrısı ve konsantrasyon eksikliği hissedebilirsin. Aslına bakarsan bunlar kafein ve tütünün kandırıcı etkileri, yoklukları belli bir süre sonra seni normale döndürecektir. Ellerden başlayan hafif bir üşüme de olabilir.

2.Gün

Vücudun hala yeni beslenme düzenine adapte olmaya çalışıyor. Ama en kısa zamanda olacak merak etme. Bugün yine 1. günde olduğu gibi kendini yorgun ve aç hissedebilirsin hatta 1. güne göre biraz daha fazla olabilir. Biraz daha stresli veya depresif hissedebilirsin. Yeni düzene adapte olmaktansa eskiye dönmeye çalışan beynin sana akıl oyunları yapmaya çalışabilir. Neden böyle birşey yaptığını sorgulamaya başlayabilir, sağlıklı bir yemek yemekte sıkıntı olmayacağını düşünebilirsin, sakın kanma. Merak etme hepsi geçecek. Toksinleri vücudundan atmaya başladın. Zaman zaman terlemeler de olabilir. Bu stres ve rahatsızlıktan kurtulmak için açık havada hafif yürüyüşler yapabilirsin.

3.Gün

Bugün için sana bir iyi bir kötü haberimiz var. İyi haber, bugün artık açlık hissin azalmaya başlayacak, vücut yeni beslenme sistemine alışıyor ve enerjin tekrardan yükselmeye başlayacak. Kötü haber ise vücutta yer değiştiren toksinler seni duygusal açıdan biraz daha hassas yapacak. Bu günlerde duygusal, zorlayıcı ve karar gerektiren durumlardan kaçınmanda fayda var.

4.Gün

Artık açlık hissin hemen hemen bitmiş olmalı. Duygusallık biraz daha devam edebilir. Duş, buhar banyosu, kese gibi işlemlerle toksinlerin atılmasını hızlandırabilirsin. Eski gücüne kavuşmana çok az kaldı, ha gayret!

5.Gün

Hala 4. gündeki hislerin devam ediyor olabilir. Ancak bilmesin ki bugün programında bir dönüm noktası. 4.gün itibariyle başlayan yükselişin devam edecek. Eskisinden daha da enerjik, daha mutlu ve daha iyi hissetmeye başlayacaksın.

6.Gün

Enerjin artmaya devam ediyor, vücudun iyileşiyor. Bugün cildin parlamaya başlayacak, kendini çok daha iyi hissedeceksin. Bu, o kadar belirgin olacak ki, insanlar ne yaptığını merak edecek. Vücudundaki tüm toksinleri atmak üzeresin!

7.Gün

Ve sonunda başardın!!! Vücudundaki nerdeyse tüm toksinleri attın. Artık vücudun hafifledi, algıların açıldı, zihin, beden ve ruh dengen sağladı. Yaşam kaliteni artırdın. Şimdi bunun keyfini yaşabilirsin. Bir sonraki programda görüşmek üzere...
Program Esnasında Programa Yardımcı Olabilecek Aktiviteler
Aşağıdaki önerilerimizden ne kadar çoğunu Cleanse Programın sırasında uygularsan, programdan o kadar yüksek verim alırsın. Bizden söylemesi! :)

1) Doğru Program

Öncelikle kendin için doğru Cleanse Programını seç. Bunun için mini testimizden yararlanabilirsin.

2) Detoks ve Buhar Banyosu

Program esnasında yapacağın buhar banyosu toksinleri atmana yardımcı olur. Bunu kendi banyonda, suya 1-2 kap deniz tuzu, epsom tuzu, ya da herhangi magnezyumlu tuz ekleyip icinde 10-15 dakika dinlenerek de uygulayabilirsin.

3) Sauna

Sauna'da geçireceğin 15-20 dakika da yine temizlenme sürecini hızlandıracaktır.

4) Fırçalama

Vücudunu kuru iken fırçalamak cilt gözeneklerini açar, terlemeye yardımcı olur. Aynı zamanda kan dolaşımına yardımcı olur, hücrelerdeki asidi eler. Fırçalamayı banyodan, buhardan veya saunadan sonra yapman daha etkili olacaktır.

5) Masaj

Programın sırasında masaj almak seni hem rahatlatacak, hem baş ağrısı veya başka belirtiler varsa onların geçmesine yardımcı olacak, hem de yine toksin atılımını hızlandıracaktır.

6) Nefes

Nefes almak hayattan aldıkların, almak istediklerin, alabileceklerin, nefes vermek ise hayata verdiklerin, vermek istediklerin ve verebileceklerindir. Bu yüzden doğru nefes almak aslında doğru yaşamakla eşdeğerdir. Diaframdan alınan derin nefes hem fiziksel hem duygusal kalıntıları atmana yardımcı olacaktır.
Program Bitince
Programın son günü ertesi gün yiyeceklerinin hayalini kurmuş olabilirsin. Bu gayet normal. Genelde ertesi gün bu hayalini kurduğun yemekleri istemezsin ilginç bir şekilde. İçeceklerini özleyip bir boşluk hissedebilirsin. Bunlar gayet normal. İstersen yeniden Juice Up siparişi verebilirsin. Ama bir an önce yemek yemek istiyorsan, lütfen bunu vücudunu alıştırarak yap. "Yaşasın temizlendim!" diyerek tatlıya, böreğe, çöreğe dalmak yok! Baştan söyleyelim. Miden dinlendi, onu birdenbire yormaman lazım. Yine programa başlamadan önce yaptığın gibi (tabi eğer yaptıysan) sağlıklı atıştırmalıklarla kendine yavaş yavaş öğün ekleyerek başlayabilirsin. Bize sorarsan şekere, karbonhidrata hiç dalma! Ama hayat bu, tabii ki karşına çıktığında kaçış yoksa ve illa yiyeceksen, bol bol çiğneyerek, keyif alarak ve tadını aldıktan sonra yemeyi bırakacak şekilde tüket. Hepsini bitirmene gerek yok! :) Ve unutma tabağına ne kadar çok sağlıklı yemek eklersen , sağlıksızlar için o kadar az yer kalacaktır. Öğünlerini azaltarak değil, sağlıklı yiyecekleri artırarak formda kal! Ayrıca, belli aralıklarla vücudunu arındırmayı unutma.
1 Haftalık Cleanse Yapmış Bir Juice Up’çının Deneyimlerini İzlemek İçin Tıklayın