Sepetim EN

BESİN ZİNCİRİ

Seçtiğin besine tıklayarak, bunu içeren Juice Up seçeneklerini inceleyebilirsin.

Kara LahanaCilt, Kemik, Detoks, Metabolizma Vitamin ve mineral bakımından çok zengin olan karalahana, vücuttan toksinlerin atılmasına yardımcıdır, anti-kanserojen özelliği vardır. Cildi güzelleştirir, kemik, diş sağlığını artırır, kansızlığa iyi gelir. Kan şekerini dengeler.
PazıBağışıklık sistemi, Kemik, Anti-aging Özellikle A ve C vitamini açısından çok zengin olan pazı, hem cildimize hem kemiklerimize faydalıdır. İçerdiği kalsiyum sayesinde vücudu güçlendirir, kansızlığa iyi gelir, antikanserojendir. Öksürüğe karşı etkilidir.
IspanakSindirim Sistemi, Protein Kaynağı, Kilo Kontrolü Vitamin, mineral ve protein açısından zengin olan ıspanak, beyin gelişimine yardımcı olduğu için özellikle küçük çocuklara ve hamile bayanlara önerilir. Önemli bir folik asit ve magnezyum kaynağıdır. Protein oranı diğer sebzelere oranla çok daha yüksektir. Sindirim sistemine iyi gelir, Glisemik Indeks'in düzenlenmesine yardımcı olur. Kalp dostudur, tokluk hissi vererek kilo vermeye yardımcı olur.
Buğday ÇimiBağışıklık Sistemi, Hücre Yenileyici Günümüzün "Superfood" larından buğday çimi içindeki %70 üzeri klorofil oranı ile hücreleri onarır, bağışıklık sistemini korur; antikanserojendir.
KlorofilCilt, Hücre Yenileyici, Doğal Deodorant, PH Dengesi Klorofiller bitkilerde ışığı emerek fotosentez yapılmasını sağlayan yeşil renkli maddelerdir. Çok güçlü antioksidandır , serbest radikallere karşı çok güçlü bir savaşçıdır. Toksin atılımına yardımcı olur, hücreleri yeniler, antikanserojendir. Hem nefes hem iç beden için doğal deodorant görevi yapar.
Brokoli Bağışıklık sistemi, Yağ Yakımı Brokoli yüksek klorofil oranı ile güçlü bir antioksidandır, bağışıklık sistemini güçlendirir; antikanserojendir. Folik asit oranı yüksek olduğu için hamilelikte tüketilmesi önerilir. Yağ yakılmasına ve vücuttan su ile toksinlerin atılmasına yardımcı olur. B komplex ve C vitaminleri açısından da çok zengindir. Sinir sistemini destekler, sindirime yardımcı olur, mide zarını korur, kan şekerini ve vücudun asit-baz oranını dengeler. Diyet esnasında içindeki B vitaminleri enerjinin düşmesini engeller.
Semizotu Kilo kontrolü, Hafıza, Antioksidan Özellikle demir, kalsiyum , A ve C vitamini açısından çok zengin olan semizotu, aynı zamanda düşük kalorisi ile diyetlerin gözde sebzesidir. En önemli özelliklerinden biri ise yüksek Omega 3 yağ asidi oranıdır. Güçlü bir antioksidandır.
Maydanoz Anti-aging, Hücre Yenileyici, Doğal Deodorant A, C ve K vitamini açısından zengin maydanoz, cilt güzelliğinde, ince çizgilerin, kırışıklıkların ve izlerin onarılmasında ve azaltılmasında çok etkilidir. Vücutta tutulan suyun ve toksinlerin atılımına yardımcı olur. İçindeki klorofil kanı temizler ve yeni kırmızı kan hücresi üretimini destekler, aynı zamanda hem nefes hem vücut için doğal bir deodorant görevi görür.
Marul Kalp, Kas, Cilt, Detoks, Sindirim Sistemi Marul özellikle kalsiyum , A ve C vitaminleri bakımından zengindir. Toksin atılımına yardımcı olur, karaciğere yardımcıdır, öksürüğe karşı etkilidir. Kan şekerini düşürür. Özellikle gelişme çağındaki çocukların gelişimini destekler, iyileşmeyi hızlandırır. Cildi güçlendirir ve güzelleştirir. Sindirim sistemini temizler, kalp ve kasları güçlendirir.
SalatalıkCilt, PH Dengesi, Detoks, Kilo Kontrolü Hem vitamin hem mineral bakımından zengin salatalık, yüksek alkali oranı ile vücudun asit-baz dengesini sağlar. Ter bezlerini çalıştırarak cildi temizler, nemlendirir, güzelleştirir. Baş ağrılarının, yorgunluğun giderilmesine yardımcı olur. Kanı temizler, böbrekleri ve karaciğeri çalıştırır.
Kabak Kabak düşük kalorisi sebebi ile kilo vermek isteyenlerin tercih ettiği besinlerin başında gelir. Zayıflamayı kolaylaştırır. Kalp sağlığına faydalı olan kabak, kanseri önleyici özelliği vardır. Kabak göz sağlığını korurken, sindirim sistemine iyi gelir.
Yeşil BiberAnti-aging, Antioksidan, Göz Yeşil biber, içerdiği bol miktarda C vitamini, beta karoten, A, P, K, B1, B2 ve E vitamini ile güçlü bir antioksidan ve anti-aging etkisine sahiptir. Kalbi korur, içerdiği A vitamini göz sağlığı için önemlidir.
KerevizAntioksidan, Kolesterol, PH Dengesi Güçlü bir antioksidan olan kereviz, serbest radikallere karşı vücudun direncini artırır, bağışıklık sistemini güçlendirir. Kolesterolü düşürür, antikanserojendir.Vücut ısısını ve kan PH seviyesini düzenler.
Yeşil MercimekKilo Kontrolü, Protein Kaynağı, Glisemik Indeks Düzenleyici Baklagiller familyasından yeşil mercimek, vitamin ve diyet lifi deposudur. Glisemik indeksi düşük olan yeşil mercimek, sindirimi uzun süren ve kana yavaş geçen özelliği sayesinde uzun süre toklur sağlar ve kilo kontrolüne yardımcıdır. İçeriğinde % 24 oranında protein olması nedeniyle, bir kilo yeşil mercimek, bir kilo ete eşdeğer sayılır ve bu sebeple vegan beslenenler için vazgeçilmezdir. Folik asit deposu olarak değerlendirilen yeşil mercimek özellikle hamilelikte önerilmektedir.
Nane Sindirim Sistemi, Anti-Stres Nane, hem zihni hem de bedeni rahatlatır, sinirleri yatıştırır. Baş ağrılarını azaltır. Sindirim sistemi ve mide için çok faydalıdır. Sindirimi kolaylaştırır, şişkinliği giderir.
Fesleğen Sindirim Sistemi, Anti-Stres, Saç,Cilt, Solunum Baş ağrısına ve öksürüğe iyi gelir. Mide rahatsızlıklarını, şişlikleri geçirir, sindirime yardımcı olur. Sinirleri yatıştırıcı özelliği sayesinde uykusuzluğa karşı da etkilidir. Antibakteriyel özelliği, özellikle cilt ve saçı etkileyen toksinlerin atılımına yardımcı olur, cilt ve saç sağlığını ve güzelliğini korur.
Rezene Saç,Sindirim Sistemi Protein bakımından güçlü olan rezene, sindirim sistemine yardımcıdır, gaz ve şişliğe karşı etkilidir. Aynı zamanda yatıştırıcı etkisi olan rezene ağrılara da iyi gelir. Özellikle menstrual ağrılara karşı sıklıkla kullanılır. İçerdiği fitobesinler yeni toksin alımını engelleyerek detoks süresini uzatır. Rezene saç bakımında da etkilidir, saçları güçlendirir, dökülmesini engeller.
Kişniş Metal Detoks, Sindirim Sistemi, Anti-Stres Vücuttan özellikle metal toksinlerin atılımında etkili olan kişniş, aynı zamanda kalbi korur, sindirime iyi gelir. Anti-stres özelliği sayesinde uyku kalitesini artırır.
Matcha
(Toz Yeşil Çay)
Güçlü EGCg içeren inanılmaz bir antioksidan kaynağıdır. Normal demlenmiş yeliş çaydan 10 kat daha etkilidir. Kafein içerir, ancak kahve gibi iniş çıkışlar yapmaz, sağladığı saf enerji ile çok daha uzun süre zinde kalmanızı sağlar. Düzenli tüketildiği takdirde kan şekerini dengeleyici, toksin atıcı, yağ yakıcı, kolesterol düşürücü, bağışıklık sistemini güçlendirici özelliği vardır.
Stevia Doğal Tatlandırıcı, Kilo Kontrolü Ülkemizde "Şeker otu" olarak da bilinen Stevia bitkisinin en büyük özelliği, hiç bir kalori, yağ, sakarin ve toksik maddeler içermemesidir. Bu şekilde 0 kalorili doğal tatlandırıcı olarak rahatlıkla kullanılmaktadır. Kullanımı kan şekerini artırmamaktadır.
Agave Kilo Kontrolü, Bağışıklık Sistemi Antibakteriyel özelliği sebebi ile Aztekler zamanında yara tedavisinde kullanılan agave, yüksek şeker oranı sebebi ile günümüzde doğal tatlandırıcı olarak kullanılmaktadır. Yüksek fruktoz içerdiği için kontrollü kullanılması gereken agave, tokluk hissi vererek kilo vermeye yardımcı olur, şeker ataklarını bastırır. Kolestrol düşürülmesine yardımcı olan agave aynı zamanda kalsiyum ve magnezyum gibi besinlerin emilimini artırır.
Aloe Vera Cilt,Hücre Yenileyici, Anti-aging, Bağışıklık Sistemi, Detoks Ülkemizdeki "sarısabır” olarak da bilinen Aloe Vera bitkisinin hücre yenileyici ve dokuları tamir edici mucizevi etkisi vardır. Bağışıklık sistemini güçlendiren Aloe Vera, aynı zamanda hazımsızlık, şişkinlik, gastrit, ülser, reflü gibi mide rahatsızlıklarına da iyi gelir. Cilt hastalıklarına da iyi gelen Aloe Vera, günümüzde cilt güzelliği için kullanılan bir sürü ürünün ham maddesi olarak kullanılmaktadır.
Avokado Kilo Kontrolü,Hafıza Yüksek protein içeren avokado, doymamış yağ oranı çok yüksektir.Kolesterolün düşürülmesine yardımcı olur ve kalp ve dolaşım ile ilgili hastalıklara iyi gelir. K vitamini oranı en yüksek meyvelerden biridir. Alyuvar üretimini artırır, hafızayı kuvvetlendirir, konsantrasyonu artırır, zayıflamayı destekler.
Yeşil Elma Antioksidan, Kolesterol, Nefes, Detoks, Kilo Kontrolü Tam bir vitamin deposu olan yeşil elmanın kalori ve şeker oranı kırmızı elmaya oranla çok daha düşüktür; bu sebeple diyetlerin enerji kaynağı olarak önemli bir rol üstlenir.Vitaminlerinden maksimum fayda sağlayabilmek için kabuklu tüketilmesi gerekir, ancak tohumları toksik etki yapabilir bu yüzden çekirdeklerinin tüketilmesi önerilmez. Güçlü bir antioksidandır, kanı temizleyip vücuttaki toksinlerin atılmasını sağlar. Böbrekleri temizler. Kolesterolü düşürmekte yardımcıdır. Kan şekerini dengeler. Aynı zamanda nefesi de rahatlatmaktadır, özellikle sigara içenlerin ciğer detoksu için kullanması önerilir.
ArmutEnerji, Kalp,Kolesterol, Bağışıklık Sistemi Armut bağışıklık sistemini güçlendirip, kolesterolü düşürürken vücudun ihtiyaç duyduğu enerjiyi de sağlar. Tansiyon ayarlamasına yardımcı olur.
Üzüm Anti-aging,Hafıza, Antioksidan, Bağışıklık Sistemi, Sindirim Sistemi Bağışıklık sistemini güçlendirir, sindirim sistemine yardımcı olur. Yüksek C vitamini oranı ile güçlü bir antioksidan ve antiaging besin kaynağıdır, cildi sıkılaştırır, aynı zamanda alkol ve sigaranın kötü etkilerini azaltır. Toksin atılımına yardımcıdır. Beden ve zihin gücünü artırır, hafızayı kuvvetlendirir.
Ananas Antioksidan, Anti-aging, Yağ Yakımı, Bağışıklık Sistemi, Cilt C vitamini bakımından zengin ananas cildi güzelleştirir, gençleştirir. İçindeki benzersiz enzimler sayesinde vücutta yağ depolanmasını engeller ve yağ yakımını hızlandırır. Aynı zamanda kas ve eklem ağrılarında etkilidir, kemikleri güçlendirir.
Limon Cilt, Bağışıklık Sistemi, Enerji, Kilo Kontrolü Bir adet limon günlük C vitamini ihtiyacının yarısını karşılar. Cilde parlaklık verir, güzelleştirir. Vücudun ph seviyesini dengeler; aynı zamanda enerji verir. Serbest radikallere karşı güçlü bir silahtır, vücudu hastalıklara karşı korur. Bağışıklık sistemini güçlendirir. Bağırsakları, karaciğeri, safra ve böbreği temizler, detoksa yardımcı olur.
Muz Kalp, Anti-Stres, Hafıza Yüksek potasyum oranı ile muz, kalp damar sağlığını korur, yüksek tansiyonu engeller. Yapılan bazı araştırmalar (Archives of Internal Medicine) düzenli muz tüketiminin kalp krizi riskini %12 azalttığını ispatlamıştır. Aynı zamanda mide asidi üretimini de kontrol ederek ülseri önler. Sinir sistemi üzerinde de olumlu etkileri vardır. Ancak yüksek şeker oranı sebebi ile tüketimi kontrollü olmalıdır.
KarahindibaCilt, Saç Vitamin ve mineral bakımından çok zengin olan karahindiba, cilde ve saça parlaklık verir, alerji belirtilerini azaltır. Vücuda güç ve zindelik verir. Öksürüğe iyi gelir.
Ay Çekirdeği Kas, Anti-Stres, Hücre Yenileyici, Protein Kaynağı Magnezyum oranı yüksek olan ay çekirdeği, genelde magnezyum eksikliği içinde olan vücudumuzdaki kas ve sinir sistemini kalsiyum ataklarına karşı korur. İyi bir E vitamini ve Selenyum kaynağı olan ay çekirdeği güçlü bir antioksidandır ve DNA onarımında etkilidir. Protein oranı oldukça yüksek olan ay çekirdeği sportif vejeteryanlar için vazgeçilmez bir kaynaktır. Aynı zamanda %90'ı da doymamış sağlıklı yağlardan oluşmaktadır.
Zeytinyağı Cilt, Saç, Sindirim, Antioksidan, Anti-aging Sağlık açısından en yararlı ürünlerden birisi olan, yüksek besin değeri içeriğine sahip zeytinyağı, eski Mısır medeniyetlerinden beri yaygın bir şekilde hem dahili hem harici olarak kullanılmaktadır. Cilt ve saç sağlığı dışında sindirim sistemi sağlığını korumak için de kullanılan zeytinyağı, çeşitli hastalıkların tedavisinde de kullanılmaktadır. Zeytinyağı E ve K vitaminleri açısından çok zengindir. Bunun dışında kalsiyum, demir, sodyum ve potasyum içermektedir. Zeytinyağı etkili bir antioksidandır. Serbest radikallerin neden olduğu kırışıklık, tahriş ve yaşlanma etkilerini geciktirebilir. Ayrıca cilt hücrelerinin yenilenmesi ve sağlıklı kalmaları için gerekli olan mineralleri ve vitaminleri sağlar.
Kabak Çekirdeği Cilt, Kolesterol, Anti-Stres,Protein Kaynağı Kabak çekirdeği de ay çekirdeği gibi güçlü bir protein kaynağıdır. 100 gram kabak çekirdeği günlük protein ihtiyacının %60'ını karşılar. İçerdiği sağlıklı doymamış yağlar sayesinde kötü kolesterolü düşürür. İçerdiği E Vitamini cilt güzelliğinde etkilidir. Mutluluk hissi verir, depresyona iyi gelir, kaliteli uyku sağlar.
Havuç Antioksidan, Anti-aging, Göz, Cilt, Saç, Sindirim Sistemi, PH Dengesi Beta karoten bakımından çok zengin olan havuç, güçlü bir antioksidan ve antiaging besinidir. Cildi içeriden besleyerek kırışıklıkları engeller. Yüksek A vitamini göz bozukluklarına iyi gelir. Bağışıklık sistemini güçlendirir.
KavunCilt, Tırnak, Anti-Stres Kavun cildi güzelleştirir. Kansızlığa iyi gelir. Serotonin içeren kavun mutluluk hissi verir, vücudu rahatlatır, uyku kalitesini artırır.
GreyfurtCilt, Detoks, Bağışıklık Sistemi, Anti-Stres Antimikrobiyal özelliği olan greyfurt, yüksek C vitamini ile cildi besler, bağışıklık sistemini güçlendirir. Detoksa yardımcıdır, bağırsak faaliyetlerini düzenler. Karaciğerin çalışmasına yardımcı olur. Stresi azaltır, antikanserojendir.
PortakalBağışıklık Sistemi, Cilt, Anti-aging İçerdiği yüksek beta karoten ve C vitamini oranı ile portakal da güçlü bir antiaging besinidir. Cildi korur, taze ve pürüzsüz gözükmesini sağlar. Vücudu ve bağışıklık sistemini güçlendirir. Enerji verir. İyileşmeyi hızlandırır. Kansızlığa iyi gelir. Hazmı kolaylaştırır. İçerdiği folik asit özellikle hamilelere önerilir.
Mandalina Bağışıklık Sistemi, Cilt, Anti-Stres Mandalina yüksek C vitamini oranı ile bağışıklık sistemini güçlendirir. Özellikle kış mevsiminde gribe karşı korur. Kolesterolü ve yüksek tansiyonu düşürmeye yardımcı olur. Kanı temizler. Kalp ve damar hastalıklarına karşı koruyucu etkisi vardır. Sinirleri yatıştırır, uyku kalitesini artırır.
Goji Berry Anti-aging, Anti-Stres, Protein Kaynağı Besin değeri en yüksek meyvelerden biri olan Goji berry, ülkemizdeki adıyla Kurt üzümü, çok kuvvetli bir antioksidandır. Güçlü bir antiaging besini olan Kurt üzümü aynı zamanda yaşam süresini de uzatır. Antibakteriyel ve antikanserojendir. Göz sağlığı için çok faydalıdır. Aynı zamanda zihin sağlığını da geliştirir, sakinlik ve mutluluk hissi verir. Beta karoten, A, C vitamini ve protein deposudur.
Böğürtlen Antioksidan, Anti-aging, Cilt, Solunum Böğürtlen çok güçlü bir antioksidandır ve antikanserojendir. Bağışıklık sistemini kuvvetlendirir. Toksin atılımına yardımcı olur. Yüksek C vitamini sayesinde güçlü bir antiaging besinidir, cildi besler, kırışıklıkları azaltır.
ÇilekAntioksidan, Anti-aging, Cilt, Anti-Stres Çilek de diğer kırmızı yemişler gibi güçlü bir antioksidan ve antiaging meyvesidir. Bağışıklık sistemini güçlendirir, sindirim sistemini destekler. Cildi nemlendirir, tazeler, güzelleştirir. Anti-stres özelliği vardır, vücudu rahatlatır.
Karpuz Antioksidan, Anti-aging, detoks B vitamini bakımından zengin olan karpuz aynı zamanda etkili bir antioksidandır ve serbest radikallere karşı vücudu korur. Yüksek su oranı ile vücudu nemlendirir, tazeler.
NarAntioksidan, Anti-aging, Cilt,Kalp,Kolesterol Nardaki yüksek C Vitamini ve potasyum oranı kolesterolü düşürür ve yağ emilimini önler ve bu sayede damar tıkanıklığını da engeller. Serbest radikallerin korkulu düşmanıdır, kanı temizler, kalp sağlığını korur. Güçlü bir antioksidandır ve antiaging kaynağıdır, cildi güzelleştirir. Doğal enerji kaynağıdır.
Domates Anti-aging, Cilt, Göz A, C vitaminleri ve beta-karoten bakımından zengin olan domates, cildi güneşin zararlı ışınlarına karşı korur, UV ışınlarına karşı hassasiyetini azaltır, böylece kırışıklık oluşumunu geciktirir. İçerdiği yüksek A vitamini oranı göz sağlığını korumaya yardımcıdır.
Acı Kırmızı BiberEnerji, Metabolizma, Anti-Stres, Yağ Yakımı, Antioksidan Mide ve bağırsakları uyararak metabolizmayı hızlandırır, yağ yakımını artırır, vücutta yağ birikimini engeller. Vücut ısısını artırarak kan dolaşımını hızlandırır, toksin atılımına yardımcı olur. Güçlü bir antioksidan ve antiaging kaynağıdır, kolajen yapımında etkilidir. Endorfin salgılanmasını sağlayarak acıyı azaltır, mutluluk hissi verir.
Turp Solunum, Karaciğer, Kilo Kontrolü Turp, solunum yolu hastalıklarına karşı çok etkilidir. Burun tıkanıklıklarını hemen geçirir. Hem düşük kalorisi hem de yüksek lif oranı olan turp aynı zamanda toksin atılımına yardımcı olarak kilo kontrolünü destekler. Tam bir karaciğer dostu olan turp karaciğeri kuvvetlendirir, rahatsızlıklarını giderir.
Pancar Kalp,Kan Dolaşımı, Cilt, Saç, Kolesterol, Sindirim Sistemi, Detoks Kalp sağlığını koruyan pancar, aynı zamanda kanı temizler, kan dolaşımını düzenler. Anemi hastalığının tedavisindeki en etkili besinlerdendir. Kötü kolesterolü düşürür, iyi kolesterolü yükseltir. Pancar, cilde de iyi gelir, lekeleri azaltır, saçların uzamasını hızlandırır. Vücut yorgunluğunu giderir, dayanıklılığı artırır. İçerdiği folik asit sebebi ile hamilelikte tavsiye edilir.
Safran Anti-Stres, Solunum Safran kokusu ile rahatlatıcıdır, sinirleri gevşetir. Doğal antidepresan görevi görür. Solunum yolu ile ilgili rahatsızlıklara karşı da etkilidir.
Kırmızı Soğan Bağışıklık Sistemi, Solunum Soğan güçlü bir antiseptiktir, vücudu hastalıklara karşı korur, bağışıklık sistemini güçlendirir. Lif oranı ile kan şekerini ve bağırsak hareketlerini düzenler. Kanı temizler.
Hibiskus Cilt, Saç, Bağışıklık Sistemi, Kilo Kontrolü İçerdiği güçlü antioksidanlar sayesinde Hibiskus etkili bir antiaging besinidir, kırışıklıkların azalmasına yardımcıdır. İçerdiği doğal nem ile saçları güçlendirir, cildi güzelleştirir. Aynı zamanda tam bir demir deposudur. Akciğer kanseri riski taşıyanlara düzenli kullanımı önerilmektedir.
Ekinezya Bağışıklık Sistemi, Solunum Ekinezya akyuvar sayısını artırarak vücudun hastalıklarla savaşma gücünü artırır. Kışın düzenli içilen Ekinezya çayı bağışıklık sisteminin güçlendirilmesine yardımcı olur.
Lavanta Sindirim Sistemi, Karaciğer, Anti-Stres İçerdiği fenoller sayesinde sindirim sistemini etkileyen kötü bakterileri yok eder, sindirimi güçlendirir ve şişkinliği azaltır. Karaciğer için çok faydalıdır. Aroması ile vücudu rahatlatır, zihinsel dinginlik verir.
Gül Suyu Cilt,Anti-aging,Anti-Stres Gülsuyu hemen hemen tüm cilt sorunlarına iyi gelir. Cildi temizler parlatır, sivilcelere iyi gelir, göz altı torbalarını geçirir. Aromatik kokusunun da rahatlatıcı etkisi vardır. Kan dolaşımını artırarak selülit oluşumunu da engeller.
Aktif Karbon Metal Detoks, Sindirim Gazı, HidrasyonAktif Karbon (Aktive Kömür) bilinen en iyi doğal adsorban ajanlardan biridir. Genellikle sindirim gazı absorbe etmek için kullanılır. Aynı zamanda zararlı toksik maddelerden vücudu korur. Metal detoksta etkilidir. Özellikle fazla balık yiyenlerde civa oranını düşürmek için kullanılabilir. Vücudun mide-bağırsak kanalı içinde emilerek, istenmeyen maddeleri tutar ve vücuttan atılımına yardımcı olur. Genellikle hindistancevizi gibi organik maddelerin yüksek ısı ve basınç işlemlerinden geçirilmesiyle elde edilir.
ZeytinKolestrol, Antioksidan, Cilt, Saç, Tırnak Zeytin, içeriğinde serbest radikallerle savaşan antioksidanlar, damar sağlığını korur, kalp krizi riskini azalır. Anti enflamatuar özelliği kanserle savaşta ön plana çıkmaktadır. Kötü kolesterolün en büyük düşmanlarından biridir. Zeytin, demir minerali bakımından oldukça zengindir. Buna ek olarak hidrat ve yağ asitleri içerir ve içeriğinde E vitamini de bulunmaktadır. Tüm bu özellikleri sebebi ile saç, cilt ve tırnak bakımındaki yeri eşsizdir. İçerdiği A vitamini sayesinde yaşa bağlı gözle ilgili hastalıklarda önleyici özellik göstermektedir.
Zencefil Enerji, Metabolizma, Anti-Stres, Sindirim Sistemi Zencefil soğuk algınlığına iyi gelir, iyileşmeyi hızlandırır. Mikrop öldürücüdür. Bağışıklık sistemini güçlendirir, antikanserojendir. Zencefil çayı hamilelikte görünenler dahil her türlü mide bulantısına iyi gelir. İltihap önleyici özelliği özellikle eklem iltihaplarında etkilidir, bu sebeple yaşa bağlı diz, eklem ağrısı yaşayanlara önerilir. Vücut ısısını yükselterek, terlemeyi artırır ve toksin atılımını hızlandırır. Vücuda ekstra enerji sağlayan zencefil, spor öncesi zindelik verir. Beden ve zihin gücünü artırır.
Yer Elması Kilo kontrolü, Solunum, Protein Kaynağı Protein oranı yüksek yağ oranı düşük olan yer elması, tokluk hissi vererek kilo kontrolüne yardımcı olur. Aynı zamanda antioksidan etkisi cildi temizler, parlaklık verir. Solunum yolu rahatsızlıklarına da iyi gelir.
Zerdeçal Antioksidan, Cilt, Detoks, Karaciğer Zerdeçal günümüzde bir "Superfood" olarak kabul edilmiştir. Alzheimer, karaciğer, katarakt ve solunum yolu ile ilgili birçok hastalığın tedavisinde kullanılmaktadır, antikanserojendir. İyileşmeyi hızlandırır, sindirim sistemine ve şişkinliklerin giderilmesine yardımcıdır. Güçlü bir antioksidandır.
Hindistan Cevizi Anti-Stres,Cilt, PH Dengesi Hindistan cevizi suyu vücudun PH dengesini sağlar, metabolizma hızını artırır. Doğal tadı ile hem şeker ataklarını bastırır, hem de tokluk hissi sağlar. Bu sebeple kilo kontrolünde etkilidir. Cildi nemlendirir, güzelleştirir. Aynı zamanda aromasının rahatlatıcı etkisi vardır.
Tarçın Kolesterol, Kilo Kontrolü, Hafıza Doğal bir mikrop önleyici ve temizleyicidir. Bakteri ve mantar hastalıklarına karşı etkilidir. Kolesterol ve kan şekerini düzenler. Yapılan bazı araştırmalar tarçın kokusunun zihinsel aktiviteleri ve hafızayı güçlendirdiğini göstermektedir bu sebeple Alzheimer tedavilerinde kullanılmaya başlanmıştır.Kan şekerini düzenlemesi ve verdiği tokluk hissi sebebi ile tarçın diyetlerin de vazgeçilmez bir parçasıdır.
Kahve Çekirdeği Antioksidan, Metabolizma, Kilo Kontrolü Kahve çok güçlü bir antioksidandır. Metabolizmayı hızlandırdığı için kilo kontrolüne destektir. İçerdiği kafein sebebi ile tüketimi limitli olmalıdır.
Kakao Antioksidan, Anti-aging, Anti-Stres, Detoks Doğal şeker katılmamış hali ile kakao güçlü bir antioksidandır ve antiaging maddesidir. Şeker ataklarına karşı etkilidir. Yüksek kalsiyum oranı ile kemik sağlığını destekleyen kakaonun sadece kokusu bile mutluluk hormonu salgılanmasını tetikler.
Hurma Anti-Stres, Kolesterol, Kalp, Kilo Kontrolü B vitamini, demir, kalsiyum ve özellikle potasyum açısından zengin olan hurma düzenli tüketildiğinde kolesterolün dengelenmesine yardımcı olur, kalp sağlığını korur. Doğal tatlandırıcı olarak kullanılan hurma sağladığı enerji ile de diyetlerde en çok kullanılan besinlerden biridir, tatlı ataklarını bastırmakta etkilidir.
Bal Doğal tatlandırıcı, Antioksidan, Anti-aging, Enerji, Kolesterol, Cilt Eski Mısır'da yaraların hızla iyileştirilmesi için kullanılan bal, günümüzde Ayuverdik Tıp alanında önemli bir rol oynamaktadır. Güçlü antioksidan özelliği ile çok etkili bir anti-aging kaynağıdır. Balın bahsettiğimiz etkilerini gösterebilmesi için doğal olarak üretilmiş çiğ bal olması gerekmektedir.
Kaju (Hint fıstığı) Kemik, Saç, Cilt, Antioksidan, Hücre Yenileyici, Protein Kaynağı Yüksek çinko oranı ile bağışıklık sistemini, kemikleri ve büyümeyi güçlendirir; cildi tazeler, saçları gürleştirir. Yüksek magnezyum oranı kas ve sinir sistemini korur. İçerdiği Selenyum sayesinde DNA onarımı sağlar. Antioksidan ve antikanserojendir. Özellikle metal toksinlerin atılımında etkilidir. D vitamini eksikliğini giderir. İçerdiği sağlıklı yağ, yüksek lif ve enerji oranı ile tokluk hissi verirken sindirim sistemini güçlendirir.
Badem Kolesterol, Cilt, Kilo Kontrolü, Protein Kaynağı Doymamış yağ oranı çok yüksek olan badem kötü kolesterolü düşürür; kalbi korur. Yüksek protein oranı ile vejeteryanların beslenme programında önemli bir rolü vardır. Yüksek D ve E oranı sayesinde cildi nemlendirir, güzelleştirir. Glisemik indeksin düzenlenmesine yardımcıdır. Kontrollü tüketildiği takdirde yüksek lif oranı sayesinde verdiği tokluk hissi sebebi ile kilo kontrolüne yardımcıdır.
Ceviz Enerji, Hafıza, Kolesterol, Kilo Kontrolü İçindeki yüksek kaliteli protein oranı ile ceviz de vejeterjan diyetlerinin vazgeçilmezlerindendir. Yüksek oranda Omega-3 barındıran ceviz çocuklarda zeka gelişimini destekler, hafızayı kuvvetlendirir. İyi kolesterolü yükseltir, kötü kolesterolü düşürür. Tokluk hissi verip kan şekerini dengeleyerek kilo kontrolüne yardımcı olur. Rejimlerde ideal bir ara öğündür.
Fındık Enerji, Kolesterol, Kalp, Kemik Vücuda güç ve enerji veren fındık kolesterolü düşürür, kalbi korur. Yüksek kalsiyum oranı ile kemikleri güçlendirir. Hamilelerin ve gelişim çağındaki çocukların fındık tüketmesi önerilir.
Fıstık Kalp, Solunum, Kan Şekeri,Protein Kaynağı Fıstığın protein ve sağlıklı yağ oranı çok yüksektir. Vücudu güçlendirir, enerji verir, kalp sağlığını korur. Düzenli ve kontrollü fıstık tüketimi obezite ve kalp hastalıklarını önleme konusunda etkilidir.
Susam Susam omega-6 yağ asitleri, flavonoid fenolik antioksidanlar, vitamin, lif ve potansiyel anti kanser özellikleriyle sağlık için önemli bir besin kaynağı haline gelmektedir. Yüksek bir protein kaynağıdır. Yüksek magnezyum içeriği ile kan basıncını düzenler, diyabete iyi gelir. Yüksek lif oranı ile sindirim sistemini çalıştırır. Kolestrolü düzenler, kalp sağlığını destekler.
Keten tohumu Kalp, Kolesterol, Omega-3, Sindirim Sistemi, Kolon Detoks Düzenli keten tohumu kullanımı kolesterolün dengelenmesine yardımcı olur. Yüksek diyet lif oranı ile tokluk hissi vererek kilo kontrolüne yardımcı olur. Kolon temizliğinde etkilidir. Omega 3 bakımından da zengin olan keten tohumu vücuttaki iltihabı ve ağrıları azaltır, iyileşmeyi hızlandırır.
Chia Tohumu Enerji, Antioksidan,Anti-aging, Omega-3, Protein Kaynağı, Cilt, Saç Günümüzdeki en etkili "Superfood" lardan biri olarak kabul edilen Chia Tohumu önemli bir antioksidan ve antiaging besinidir. Portakalın 7 katı C vitamini, sütün 5 katı kalsiyum, somonun 8 katı Omega 3, ıspanağın 3 katı demir içerir. Tam bir protein kaynağıdır. Spor öncesi su ile alındığında şeker seviyesi düşüşünü geciktirerek fiziksel aktivitenin süresini ve kalitesini artırır. Yüksek lif oranı sayesinde ağırlığının 12 katı su tutma özelliği sayesinde ise dehidrasyonu engeller. Bu özelliği ile aynı zamanda tokluk hissi vererek kilo kontrolüne de yardımcı olur.
Kimyon Detoks, Anti-Stres, Kan Şekeri Ayurvedik tıpda önemli bir yeri olan kimyon, kandaki şeker oranını azaltmada son derece etkilidir. Mide rahatsızlıklarına ve şişkinliğe iyi gelir. Aynı zamanda anti-stres özelliği vardır, sinirleri yatıştırır. Terlemeyi artırarak toksin atılımına yardımcı olur.
Himalaya Tuzu Kemik, Kan Dolaşımı, Kilo Kontrolü, PH Dengesi Doğal Himalaya tuzu sofra tuzunun aksine işlem görmemiştir, içinde 84 farklı çeşit mineral barındırmaktadır. Kandaki PH seviyesini dengeleyip, vücuttaki su oranını düzenleyerek vücut dengesini sağlar. Kilo Kontrolüne yardımcıdır. Dolaşım sistemini destekler.
Vanilya Anti-Stres, antioksidan, Solunum Vanilya sinir sistemini güçlendirir, stres ve endişeyi azaltır. Ayrıca solunum yolu rahatsızlıklarına da iyi gelir. Vanilya aynı zamanda antioksidandır ve detoks sürecine destek olur.
Sarımsak Kalp, Damar, Bağışıklık Sistemi Sarımsağın antibiyotik ve antiseptik etkileri vardır. Bağışıklık sistemini güçlendirir. Tansiyon düşürmede etkilidir. Kardiyovasküler sistemi kuvvetlendirir. Antioksidan ve antikanserojendir. Özellikle, damarların enflamatuar ve oksidatif stresten korunmasını sağlayarak kalp krizi riskini büyük ölçüde azaltır.
Nohut Özellikle protein bakımından zengin bir besin kaynağı olan nohut, molibden ve manganez içeriği bakımından da çok zengindir. Bunların dışında nohut, folat, bakır, lif, fosfor, demir ve çinko içermektedir. Sağlıklı bir baklagil olan nohut, diyabet hastalığından, kalp hastalıklarına, kanserden, kardiovaskuler hastalıklara bir çok rahatsızlığın önlenmesinde ve giderilmesinde yardımcıdır. Nohut, kemik sağlığını korur, tansiyonu düzenler, kandaki kolestrolü dengeler, sindirim sistemini korur ve sindirimi düzenler. Bunların yanı sıra nohut, kilo vermeye yardımcıdır, iltihaplı hastalıklara karşı korur, bağışıklık sistemini güçlendirir ve çok iyi bir antioksidan kaynağıdır.
Kinoa 4000 yıl önce yetiştirilmeye başlanan kinoa İnkalar'a göre "tüm tahılların annesi" idi ve kutsaldı.Glutensiz bir tam tahıl olan kinoa günümüzde "super besinler" arasında yer almaktadır. Tam bir protein deposudur, bütün aminoasitleri içerir ve diğer tahıllara göre iki kat lif içeriği vardır. Antioksidan özelliği olan kinoa ayrıca gıdalarda bulmakta zorlandığımız magnezyum bakımından da zengindir. Tüm bu özelliklerine düşük glisemik endeksini ekleyince kinoa vegan diyetlerin vazgeçilmezlerinden biri olmaktadır.
Esmer Pirinç Glutensiz beslenenler için hayat kurtaran besinlerden biri olan pirinçte, işlem görmemiş olan esmer pirincin protein değeri beyaza kıyasla daha yüksektir. Çiğnendiğinde beyazın aksine nişasta ortaya çıkmaz ve şekere dönüşmez. Kolesterol ve kan şekerini dengeler. Yüksek lif oranı sindirim sisteminin daha iyi çalışmasını sağlar. Yüksek demir oranı ile kan hücresi üretimini artırır. İçeriğindeki magnezyum ile kas kasılmalarını önler.
Beyaz(kuru) Fasulye Kemik, Protein Kaynağı, Kolesterol Beyaz fasulye, potasyum, magnezyum, folik asit, demir ve çinko da dahil olmak üzere önemli mikro besin maddeleri bakımından zengindir. Düşük glisemik endekse sahiptir ve lif bakımından zengindir. Düşük doymuş yağ oranı vardır. Yüksek protein oranı ile vejetaryen diyetlerde önemli bir rol oynar.
Alkali Su Cilt, Kas, PH Dengesi,Anti-aging, Bağışıklık Sistemi, Kilo Kontrolü PH 7 üzeri olan sular alkali olarak kabul edilse de yüksek alkali oranlı içme suları PH 9,5-10 arası olanlardır. Bu PH seviyesindeki alkali su tüketimi vücudun PH seviyesini düzenler, bağışıklık sistemini güçlendirir, hastalıklara karşı koruyucu bir kalkan görevi üstlenir; kanser hücresi gelişimini engeller. Detoksa yardımcı olur. Vücudu nemlendirir. Metabolizmayı hızlandırır, yaşlılık belirtilerini geciktirir. Vücudu hücre seviyesinde yenileyerek genç, sağlıklı ve zinde olmasını sağlar.